Berisha/Gjirokastra, akt akuza tjeter per xhahilin e Surrelit!

Saturday, 21 November 2020 19:50

Gjirokastra, akt akuza tjeter per xhahilin e Surrelit!

Ai urdheron uljen e numrit te infektuarve me covid 19 ne kete qark nga 71 raste qe ishin me dt 19 ne 3 raste me dt 20 nentor!

Kjo eshte deshmi tjeter e manipulimit te xhahilit te Surrelit me pandemine dhe nje tallje e ulet dhe cinike me jeten dhe shendetin e banoreve te qarkut te Gjirokastres.

Miq, narkoqeveria te infekton dhe brenda 24 oreve te sheron nga covid19.

Keshtu sipas narkoqeverise dje ne Qarkun e Gjirokastres pati vetem 3 raste me covid nga 70 raste te infektuar qe dolen nje dite me pare. Ky eshte nje akt manipulimi cinik i ulet dhe nje loje çnjerezore me shendetin dhe jeten a banoreve te Gjirokastres.

Ditve te fundit Gjirokastra njohu nje shperthim te frikshem te papritur te pandemise se covid 19.
Shkaku me evident i ketij shperthimi sipas qytetareve te saj dhe mediave ishin nje seri festash, eventesh dhe orgjirash te organizuara ne qytet dhe komuna te qarkut per te “gezuar” qytetaret dhe per te mbushur xhepat narkozyrtaret.

Grumbullimet ne keto ahengje korruptive shkaktuan nje perhapje te shpejte te covid19 ne qarkun e Gjirokastres qe ne teresi ka patur incidence fare te ulet te kesaj viroze.

I gjetur para nje revolte ne rritje te qytetareve te Gjirokastres, Edvini per te shplare nga mekatet narkozyrtaret e tij urdheron ishkunaten te sheroje kete qark per 24 ore duke ulur dje ne 3 rastet me covid nga 70 qe ishin nje dite me pare.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt cinik, deshmi flagrante e manipulimit dhe lojes se rrezikshme me shendetin dhe jeten e banoreve te Gjitokastres ne Xhahili i Surrelit. sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Politikë

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër! ➡️Pak për "pasojat e Tërmetit" dhe krekosjen prej mashtruesash të atyre që e kanë detyrë të...

Mjerimi me emrin RILINDJE

Politikë

Mjerimi me emrin RILINDJE

Nga Arjan Kllomollari:Mjerimi me emrin RILINDJE:Mjerim i ulur kembekryq ne sofren e pabuke te cdo shqiptari.Dhe si nje mik i paftuar, barkderr vazhdon vazhdon te gllaberoje cdo therrime te saj.Mjerim...

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Kronikë

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Tragjedi në një familje shqiptare që jeton në Greqi. Flakët e zjarrit që përfshinë banesën ku jetonte çifti shqiptar me tre fëmijë, i kanë marrë jetën djalit të madh të...