Thirrja publike e mjekut për Ramën: Ora 3 e mëngjesit, zgjohuni nga gjumi! 7 ambulanca me pacientë me oksigjen presin tek “Shefqet Ndroqi”, hapni COVID4

Diel, 22 November 2020 10:42

 

Një thirrje publike për kryeministrin Edi Rama si dhe ministren e Shëndetësisë, Manastirliu vjen nga mjeku Dritan Kociaj.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Kociaj ka treguar se në 3 të mëngjesit ka qëndruar prej 3 orësh me pacientë në autoambulancën në derën e ‘Shefqet Ndroqi’, pasi spitali nuk kishte vende të lira.

 

Mjeku mes të tjerash ai i bën thirrje autoriteteve që të zgjohen nga gjumi dhe të hapin spitalin COVID4.

REAGIMI I MJEKUT
Thirrje publike.
Drejtuar komitetit te eksperteve, ministres së Shëndetësisë, kryeministrit të vendit.
Ju lutem zgjohuni nga gjumi.
Eshte ora 03 e mengjesit sot dt 22 nentor eshte ftohte dhe kam 3 ore e gjysem me pacient ne autoambulance ne deren e spitalit Shefqet Ndroqi.
Porsi une jane dhe 6 autoambulanca te tjera me paciente.
Vende ne urgjencen pritese po keshtu dhe ne pavione nuk ka.
Vazhdojme t’i nderrojme bombolat e 02 autoambulancave por kjo nuk eshte zgjidhje.
Nderkohe me bindje jua them se ne linjen e 127 kush e di sa jane ne pritje.
Ju lutem zgjohuni nga gjumi hapni syte dhe shikoni te verteten ne sy.
Ju lutem zgjohuni dhe hapni Covid 4 qofte edhe me infermiere per oksigjenimin e pacienteve me saturime te uleta.
Ju lutem zgjohuni dhe angazhoni shtreterit ne spitalet rajonale sadopak qofshin ato.
Ju lutem zgjohuni se neser do jete vone.
Po kolapsohet sistemi.
Cdo jete vlen.
Dhe cdo jete e humbur do jete ne ndergjegjet tuaja jo te ne mjekeve apo infermiereve qe punojme e do vazhdojme te punojme.
Dritan Kociaj mjek.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Politikë

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Për gazetaren Klodiana lala, OFL nuk e ka përmbushur misionin e saj, atë për të cilën u trumbetua nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, goditja e...

Dy kamberë në një derë

Politikë

Dy kamberë në një derë

  Nga Gert Shella - 03/12/2020 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar dënoi këtë javë me 6 muaj burg gjyqtarin Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit...

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Politikë

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Zyrat e OSHEE në Durrës📍në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer.Qytetarët në rradhë dhe të indinjuar pasi nuk marrin shërbimin e duhur.Durrësi ka faturat më të larta të...