Shkon në 58 milionë numri i të infektuarve në botë nga Covid-19, mbi 1,3 milionë të vdekur

Diel, 22 November 2020 11:10

SHBA

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka shkuar në 58,548,003 ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 1,381,386.Nga 58 milionë raste të gjitha me Covid-19, 16,647,542 janë raste aktive ndërsa 40,513,017e kanë kaluar virusin.

 

Vendet me të prekura nga pandemia që nga fillimi i saj janë: SHBA, në të cilën janë gjithsej 12,450,666 raste, nga tw cilwt kanw nërruar jetë 261,790.

India është në vend të dytë me 9,095,908 tw infektuar dhe 133,263 tw vdekur, në vend të tretë është, Brazili me 6,052,786 raste pozitive dhe me 169,016 viktima, vendi i 4 në botë për nga rastet pozitive me Covid është, Franca me 2,127,051 dhe me 48,518 humbje jete. Në vend të 5 është, Rusia me 2,089,329 raste pozitive dhe me 36,179 humbje jete.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Politikë

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Për gazetaren Klodiana lala, OFL nuk e ka përmbushur misionin e saj, atë për të cilën u trumbetua nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, goditja e...

Dy kamberë në një derë

Politikë

Dy kamberë në një derë

  Nga Gert Shella - 03/12/2020 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar dënoi këtë javë me 6 muaj burg gjyqtarin Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit...

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Politikë

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Zyrat e OSHEE në Durrës📍në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer.Qytetarët në rradhë dhe të indinjuar pasi nuk marrin shërbimin e duhur.Durrësi ka faturat më të larta të...