*Ne Europe nuk ka vend per vrasesit e vlerave demokratike*

E mërkurë, 02 December 2020 20:35

 

Tre goditje te medha mori sekti i Rilindjes dhe shefi i tyre ne keto dite dhe per hir te se vertetes duhen thene qe ato ishin goditje jo vetem per ceshtjen e negociatave,por edhe per te gjithe pasojat qe ka pasur qeverisja e ketij sekti ne keto 8 vite.
E para do te ishte Hollanda qe do te jepte sinjalin e mosceljesh se negociatave.Se dyti ishte vete kancelarja Merkel e cila ne pozicionin e saj perfaqesonte edhe vendimin e Bundestagut gjerman per mosceljen e negociatave dhe se treti eshte komisioni i Venecias,qe nga ana tjeter me pergjigjen e tij per ceshtjen e ndryshimeve kushtetuese do ti jepte goditjen perpjekjeve te Rames per manipulimin e zgjedhjeve dhe marrjen e rezultatit ne tavoline.
Ne fakt,ka filluar dimri i vetmise se madhe per Ramen.Bashkimi Europian i ka ber te qarte,kancelarja Merkel ne vecanti,qe ai nuk eshte nje partner i besueshem me.
Ky izolim,me mire vone se kurre,por nuk kane pse te vuajne shqiptaret.Kjo shoqeri duhet te ngrihet dhe te flaki kete sekt qe po i merr frymen Shqiperise dhe po demton raportet e saj me kontinentin meme.
Por pergjigjja e Bashkimit Europian,e kancelares Merkel,duhet kuptuar ne rradhe te pare si pergjigje qe jepet kryeshefit te sektit qe na ka marr peng te gjitheve ne dhe te ardhmen e femijeve tane.
Pergjigjja ishte e thjeshte,e lexueshme dhe e qarte.:Ne Europe nuk ka vend per vrasesit e vlerave demokratike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Aktualitet

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

  Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.   Njoftimi: Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka...

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...