Spitali në Fier, Brisida Shehaj: Është dhuratë apo koncension nga qeveria?

Hënë, 11 Janar 2021 20:40

 

Brisida Shehaj, nënkryetare e LSI-së për Tiranën, ka komentuar çështjen e spitalit që pritet të ndërtohet në Fier. Ajo pyet nëse do të jetë dhuratë nga Turqia, apo do të paguhet si koncesion nga qeveria. Thirrja e saj është që kryeministri Edi Rama të bëjë transparencë me këtë projekt.

Postimi i plotë

 

Degjova sot qe spitali i ri i fierit do administrohet fillimisht nga mjeke dhe staf turq, pastaj nga mjeket Shqiptare.
Ore mos na del dhe ky koncension? Se nuk na u tha afati i administrimit nga bamiresi.

Prandaj a ka mundesi qeveria te beje transparence, ky spital eshte dhurate apo do paguhet si koncension nga qeveria? Dhe pika e dyte me e rendesishmja nqs aty stafi do te jete i gjithe nga Turqia mjeket e infermieret tane do dalin ne rruge te madhe????

PRA DO KEMI DONACION APO KONCENSION?

KUR DO E MARRIM NE NE ADMISTRIM?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

Politikë

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

  Sot, regjisori Dhimitër Anagnosti mbushi 85 vjeç, duke u dekoruar nga presidenti Meta me dekoratën “Gjergj Kastiroti Skënderbeu”. Luan Rama ka postuar një foto me regjisorin e njohur, duke u shprehur...

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

Politikë

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

  Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Brisida Shehaj, ka reaguar lidhur me deklaratat e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, për çështjen e përgjimeve të Antimafias Italiane. Reagimi i Shehajt   Fundi i botës: Lali...

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

Politikë

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

  Kryetarja e LSI Durrës, Kontjana Kuçi, deklaron se banorët e qytetit bregdetar ndihen të zhvatur nga qeveria. Ajo rendit ndër problematikat kryesore të ngritura në takimet e përditshme me qytetarët...