Bahri Shaqiri: Edhe pak ditë dhe “Rilindja” largohet përgjithmonë por nuk do i shpëtojë dot përgjegjësisë për çdo abuzim e shkelje

Diel, 21 February 2021 11:48

 

Kandidati për LSI në qarkun e Durrësit, Bahri Shaqiri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka denoncuar qeverinë Rama për tendera dhe shpenzime të tepruara në Portin e Durrësit, kur Porti është thënë se do transferohet në Porto Romano.

“Shtatë tenderat e Autoritetit Portual të Durrësit, mbi shërbime të ndryshme si shërbimi i internetit dhe telefonit, përmirësimi i sistemit të ajrimit, përmirësimi i ndriçimit të portit, shtimi i sipërfaqes së parkimit, si edhe tenderat për kontenjerët dhe skanerin, tregojnë që projekti 3D i “Rilindjes” për Portin e Durrësit është një gënjeshtër e madhe elektorale, dhe të gjitha këto shpenzime jo vetëm janë shpërdorime të tepruara por edhe në rast transferimi në Porto Romano kompanitë marrin dëmshpërblim duke përbërë kështu një skemë shkelje dhe korrupsioni”, shkruan Shaqiri në reagimin e tij.

 

Postimi i plotë:

2 milionë dollarë tendera nga Autoriteti Portual Durrës për periudhë shumë vjeçare.

Përse këto tendera dhe shpenzime të tepruara kur Porti është thënë se do transferohet në Porto Romano?

Shtatë tenderat e Autoritetit Portual të Durrësit, mbi shërbime të ndryshme si shërbimi i internetit dhe telefonit, përmirësimi i sistemit të ajrimit, përmirësimi i ndriçimit të portit, shtimi i sipërfaqes së parkimit, si edhe tenderat për kontenjerët dhe skanerin, tregojnë që projekti 3D i “Rilindjes” për Portin e Durrësit është një gënjeshtër e madhe elektorale, dhe të gjitha këto shpenzime jo vetëm janë shpërdorime të tepruara por edhe në rast transferimi në Porto Romano kompanitë marrin dëmshpërblim duke përbërë kështu një skemë shkelje dhe korrupsioni.

Edhe pak ditë dhe “Rilindja” largohet përgjithmonë por nuk do i shpëtojë dot përgjegjësisë për çdo abuzim e shkelje që ka kryer duke u përballur me ligjin dhe drejtësinë.

Bahri Shaqiri
LSI Durrës

#DurresiShtepiaJuaj 🌹
#LSI

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Po e ktheni PS-në forcë të tretë”/ Rebelohet baza socialiste e Beratit dhe Skraparit: S’duam të shiturit dhe palaçot e çorbës

Politikë

“Po e ktheni PS-në forcë të tretë”/ Rebelohet baza socialiste e Beratit dhe Skraparit: S’duam të shiturit dhe palaçot e çorbës

  Rilindja ndodhet në një situatë tejet të vështirë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit. Me një bilanc skëterrë ku numërohen vetëm dështime dhe mashtrime, nuk ka asnjë shans të...

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

Politikë

Xhixho/Asnjë çelje negociatash nuk mund të ketë për Shqipërinë, pa plotësimin deri në një të kushteve të vendosura nga KE-ja.

  Sot, raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, David Lega kërkoi korrigjimin e njoftimit zyrtar të PE, për rekomandimin e nisjes së negociatave për vendin tonë. Lega theksonte njoftimi nuk përmbante...

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

Politikë

INTERVISTA/ Grisejda Myslimi: Në Vlorë mandati i dytë i LSI i padiskutueshëm, po punojmë për të tretin. Plani për ndaljen e hemoragjisë kombëtare

  Kandidatja e LSI-së për qarkun e Vlorës në zgjedhjet e 25 prillit Grisejda Myslimi flet në një intervistë për gazetën “standard” flet për prioritet e programit të kësaj partie si...