Bardhi në Elbasan: Fushata jonë e bazuar tek rinia, jo tek bandat dhe interesat kriminale

Hënë, 22 February 2021 15:36

 

Në një takim me të rinjtë e PD në Elbasan, të angazhuar në aksionin derë më derë, të cilët u trajnuan prej Fondacionit Konrad Adenauer, Drejtuesi Politik, Gazment Bardhi u shpreh se ai e ka bazuar fushatën pikërisht tek rinia.

“Do të mbështetem tek rinia, sepse besoj tek energjia e tyre dhe motivi që kanë për t’u përfshirë në politikë për të ndryshuar vendin, dhe jo për të përfituar”, tha Bardhi.

Ky takim u organizua në Elbasan nga Qendra Shqiptare Për Qeverisje të Mirë, në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer, që është një prej zyrave partnere të Partisë Demokratike në hartimin e programit politik dhe një mbështetëse për fushatën zgjedhore.

Kreu i zyrës për Shqipërinë, Tobias Rüttershoff, u shpreh se PD ka programin e duhur për ta futur vendin në rrugën europiane, dhe po ashtu ka njerëzit e duhur, tha ai, sic është zoti Gazment Bardhi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

Politikë

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

  Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi pasditen e së dielës në Durrës një takim madhështor me kandidatët e saj në Qarkun e Durrësit. Me mijëra qytetarë kishin dalë në rrugët e qytetit...

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

Politikë

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

  Strukturat e PS po zbrazen çdo ditë , pasi socialistët e ndershëm, të zhgënjyer kanë vendosur t'i bashkohen Partisë DemokratikeArdit Kertusha dhe Serjan Mazreku dy ish aktivistët e rëndësishëm të...

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...