“Mos u trembni nga vota e shqiptarëve!”, Presidenca: Referendumin historik të 25 prillit nuk e ndal më asnjë mistrecllëk apo marifet me kartat ID

Hënë, 22 February 2021 21:14

 

Presidenca i është përgjigjur zëvendës kryeministrit Erion Braçe, pas një postimi të tij për deklaratat e Presidentit të Republikës Ilir Meta sot në Vlorë për çështjen e 25 prillit dhe votën e emigrantëve.

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi i kërkon Braçes të heqë dorë nga mistrecllëqet dhe t’iu bëjë thirrje shqiptarëve për të dalë masivisht në votime. Sipas Blushit, referendumin historik të 25 prillit nuk e ndal më asnjë mistrecllëk apo marifet me kartat ID.

 

“Erion hiq dorë nga këto mistrecllëqe, se ty nuk të shkojnë dhe as të kanë hije!
Boll më me këto marifete të dala boje!
Bëju thirrje shqiptarëve për të dalë masivisht në votime!
Mos u trembni nga vota e shqiptarëve!
Referendumin historik të 25 prillit nuk e ndal më asnjë mistrecllëk apo marifet me kartat ID!
Ti këtë e di shumë mirë! Ke dhe eksperiencën e duhur për ta kuptuar!
Dhe si ish gazetar, e ke një detyrim në respekt të profesionit, t’u bësh thirrje ish-kolegëve të tu, të mos fabrikojnë më lajme të rreme dhe të publikojnë marrëzira për një tas përshesh!
Në pritje të reflektimit tënd Erion!”, shkruan Blushi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...

Tragjike/Koronavirusi shuan brenda pak ditësh një familje në Rubik, ndërron jetë çifti dhe djali i tyre i vetëm

Kronikë

Tragjike/Koronavirusi shuan brenda pak ditësh një familje në Rubik, ndërron jetë çifti dhe djali i tyre i vetëm

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Rubikut dhe mbarë opinionin publik. Tre anëtarë të së njëjtës familje në këtë qytet kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh si pasojë...

“Po e ktheni PS-në forcë të tretë”/ Rebelohet baza socialiste e Beratit dhe Skraparit: S’duam të shiturit dhe palaçot e çorbës

Politikë

“Po e ktheni PS-në forcë të tretë”/ Rebelohet baza socialiste e Beratit dhe Skraparit: S’duam të shiturit dhe palaçot e çorbës

  Rilindja ndodhet në një situatë tejet të vështirë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit. Me një bilanc skëterrë ku numërohen vetëm dështime dhe mashtrime, nuk ka asnjë shans të...