Mafia e inceneratoreve kerkoi shkarkimin e Presidentit.

E mërkurë, 09 June 2021 17:58

 

Veprimi i sotëm per shkarkimin e Presidentit i jep formë monokratike institucioneve tona. Institucionet tona ngjyrosen me ngjyrën e një partie. Me këtë veprim, do të shkojmë në një skenar monist ,por ajo qe vertete e kerkoi shkarkimin e Presidentit ishte mafia e inceneratoreve pasi Presidenti i ka denoncuar me ze dhe figure vazhdimisht duke cenuar interesat e tyre mafioze.

Ajo qe ndodhi sot ne parlamentin shqiptar nuk eshte vetem nje akt turpi,ky eshte nje akt i rende ,ne rradhe te pare, ne dhenien e dores se fundit grushtit te shtetit qe ka nisur me pseudo-reformen ne drejtesi.


Partia shtet qe kriminalizoi cdo kapilar te republikes ,qe rrembeu cdo pushtet, duke bere qe republika te zhduket, sot drejton nje forme te shemtuar hibride e cila nuk eshte demokraci hibride, eshte diktature hibride. Diktaturat dhe format e shemtuara te saj qe i pjellin Mytsinger te koherave moderne si George Soros jane forma te rrezikshme pasi kamuflimi i tyre behet pas klisheve dhe terminologjive te rendesishme ne dukje si demokracia, shteti i se drejtes,reforme, te drejtat e njeriut. Por keto te fundit kthehen ne arme ne duart e qenieve-hibride te katapultuar ne pushtet per interesa anti-kombetare .

 

Kur kreun e shtetit e shkarkon një qeveri që vjedh zgjedhjet atëherë do të thotë se Ilir Meta ka qenë në mbrojtje të Kushtetutës, në mbrojtje të demokracisë.

Kur Presidentin e shkarkon një qeveri e lidhur me krimin atëherë do të thotë se Ilir Meta ka luftuar krimin.

Kur Presidentin e shkarkojnë hajdutët e inceneratorëve do të thotë se Ilir Meta ka qenë kundër vjedhjes por ne interes te interesit kombetar.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...