Spiropali ,miss dogana qe vodhi 5 mln euro na qenka turperuar nga Presidenti meqe nuk vodhi?

E mërkurë, 09 June 2021 18:22

Elisa Spiropali sic njihet ndryshe edhe zonja 5 milionë euro e doganave, e cila do te mbetet ne histori per vjedhjet dhe abuzimet në doganën shqiptare na qenka shprehur se ndihet e turperuar nga presidenti meqe nuk vodhi.

 

Arkës së shtetit i mungojnë 130 milionë dollarë nga doganat e tatimet . Ne punën e saj 16 mujore ajo ka përfituar një shumë prej 5 milionë eurosh.

Shumat e mëdha korruptive janë përfituar nga një grup njerëzish që ishin të afërt me Spiropalin dhe quheshin “grupi i drejtoreshës”. Ky grup i kishte hapur rrugë kontrabandës. Mendohet se për një maune abuzimi shkonte deri në -rama-elisa30-40 mijë euro. Deklarimi ndryshe i mallit që hyn në Shqipëri i hapte rrugë një korrupsioni të pastër. Si pjesë e kësaj skeme ishte edhe bashkëshorti i Spiropalit, Bitri. Ky i fundi realizonte skemën e kalimit të parave jo në arkën e shtetit, por në xhepat e drejtoreshës dhe kryeministrit.

Spiropali , Mis dogana qe vodhi 5 mln euro na qenka turperuar nga Presidenti meqe nuk vodhi?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...