A ka marrëveshje Rama-Basha? Berisha: Kemi përpara ujkun

E Enjte, 09 September 2021 21:24

 

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi disa herë në Çim PEKA LIVE se kryetari i PD, Lulzim Basha sot ka dorëzuar sovranitetin e PD-së, pas lobimit të Edi Ramës dhe Sorosit.

I pyetur se a është PD tani një parti e Sorosit, Berisha tha: “Shqipëria është republika e Sorosit”.

I pyetur se përse ka heshtur kur Basha përjashtonte drejtuesit e PD, ai tha: “Nuk kam dashur të implikohem për vendimmarrjen. Për të gjitha veprimet, unë ia kam thënë dizaprovimin tim”.

 

Berisha nuk komentoi direkt nëse do të themelojë një parti të re.

“Unë besoj se këto që të thashë, që Sali Berisha do bëjë gjithçka me çdo demokrat shqiptar, për të rivendosur sovranitetin e PD-së, që Lulzim Basha sot mund të kishte dhënë 5 herë dorëheqje para se ta shkelmonte në këtë mënyrë,” tha ai.

I pyetur nëse do të kërkojë dorëheqjen e Bashës, ai tha se i qëndron deklaratave të mësipërme.

Moderatori Peka e pyeti nëse ka një marrëveshje mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

“Këtu kemi përpara ujkun, jo gjurmën,” tha Berisha duke qeshur

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi