Anëtari i kryesisë së PD kundër Bashës: Kryetari nuk ka kompetencë të përjashtoje askënd

E Enjte, 09 September 2021 22:01

 

Vazhdojnë reagimet kundër vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së.

Jo vetëm deputetët e PD-së, por edhe anëtarët e kryesisë kanë dalë kundër.

 

Gent Strazimiri ka dalë kundër vendimit të Bashës, duke thënë se kryetari nuk ka kompetencë për përjashtime.

 

Reagimi i Gent Strazimirit:

Në 30 vjet ekzistencë të saj, asnjë kryetar i Partisë Demokratike nuk ka patur kompetencë të përjashtojë ASKËND, KURRË!!!

Nuk ekziston një kompetencë e tillë!!!

Kjo është e vërtetë, ashtu sikurse dielli do te lindë sërish nesër!!!

#qëndro_në_këmbë_demokrat

#asnjë_hap_pas

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...