Situatë shqetësuese e PD, Zheji: Kërcënimi i kryetarit të opozitës, kërcënimi i të ardhmes

Premte, 10 September 2021 08:22

 

Analisti Artur Zheji i ftuar në emisionin Opinion për çështjen e përjashtimit të ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar i partisë Demokratike.

Situatë shqetësuese. Një nga gjërat kryesore që tha doktori ishte kërcënim. Një që arrinë të kërcenojë kryetarin e opozitës ka kërcënuar të ardhmen e PD, partisë më të madhe opozitare.

Në ombrellën e zhgënjimit të doktorit futet një lukuni e madhe njerëzish, që ngritën partiçka për të kafshuar vota nga PD në emër të opozitarizmit ndryshe. Kur pyesnim doktorin a je i kënaqyr me PD, po thoshte,
kur pyesnim të zhgënjyerit e Bashës thonim flasim me Berishën njëherë në 2 apo tre ditë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...