Berisha deklarohet deputet i PD! LSI dhe PD ndahen në Kuvend

Hënë, 13 September 2021 21:01

 

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha është deklaruar si deputet i kësaj force politike, pavarësisht vendimit të kreut aktual të partisë, Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar.

Bëhet e ditur se ish-kryeministri Sali Berisha ka depozituar në Kuvend kërkesën duke u deklaruar si deputet i Partisë Demokratike.

 

Si për të konfirmuar faktin e vendimit të tij për të qenë pjesë e grupit parlamentar demokrat, zoti Berisha iu bashkua deputetëve të partisë së tij, të cilët braktisën sallën e Kuvendit pas një debati verbal mes Lulzim Bashës dhe kryeparlamentares Lindita Nikolla.

 

Ndërkohë kjo seancë e Kuvendit tregoi ngrirjen e raporteve mes dy forcave kryesore të opozitës, Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ndryshe nga deputetët e Partisë Demokratike që braktisën sallën, Monika Kryemadhi dhe 3 deputetët e saj vijuan të qëndrojnë në Parlament deri në përfundim të seancës.

Shkak i debateve që shoqëruan seancën u bënë propozimet e Partisë Demokratike për përbërjen e komisioneve parlamentare dhe fakti që deputetët e LSI-së kishin mbetur jashtë këtyre komisioneve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi