Berisha bën hapin e madh, kërkon drejtimin e grupit parlamentar të PD

Hënë, 13 September 2021 18:22

 

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të qenë pjesë e grupit parlamentar të PD-së.

 

Edhe pse Basha e ka përjashtuar, ai ka dorëzuar në Kuvend shkresën e vetëdeklarimit për të qenë kryetar i grupit parlamentar të PD.

 

Basha e nis me bojkot, përplaset me Nikollën: Je një manekine, merr urdhra si ushtare
Kujtojmë që aktualisht kjo detyrë i është besuar nga Basha Alfred Rushaj.

 

Në seancën e sotme Berisha iu bind vendimit të bojkot të kreut të PD-së Basha, duke e lënë sallën e Kuvendit fill pas tij sëbashku me deputetët e PD

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi