Rama u mbyll mikrofonin/ Gazetarët kosovarë protestë në sy të Merkel

Tuesday, 14 September 2021 15:30

 

Konferenca për mediat e Edi Ramës me kancelarin Angela Merkel, u mbyll me një protestë të ashpër të gazetarëve nga Kosova që kishin ardhur për të ndjekur takimet.

Rama gjeti dhe një herë rastin sot në prani të kancelares, të sulmonte Kosoven!


Menjëherë pas kësaj Edi Rama e mbylli konferencën nën protestat e ashpra të gazetarëve kosovare të cilëve nuk ju dha asnjë shans për të bërë pyetje gjatë gjithë konferencës!

 

Ai u justifikua me faktin se kancelarja kishte axhendë dhe duhej të vazhdohej.

Gjatë konferencës bënë pyetje vetëm televizionet e Ramës dhe Dojçe Velle

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...