Nënkryetarja e PD: Vendimi i DASH për Berishën, i padrejtë

E mërkurë, 15 September 2021 15:46

 

‘Vendimi i kreut të DASH për të shpallur non grata ish-kryeministrin Sali Berisha është i padrejtë’.

Deklarata është bërë nga nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku gjatë një interviste të dhënë për News24.

 
Tabaku është shprehur se ky vendim është i imponuar.

 

Sipas tij, edhe vendimi i përjashtimit të Berishës nga grupi parlamentar i PD-së është një vendim i imponuar nga jashtë.

Duke komentuar nismën e ish-kryeministrit për takimet me anëtarësinë sipas saj nuk e dëmton PD-në.

‘Nisma e Sali Berishës për takimet me anëtarësinë nuk e dëmton partinë sepse ajo po bëhet brenda strukturave te PD-së’, ka thënë Jorida Tabaku

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...