“Refuzova projektin për ndarjen e Kosovës”/ Berisha komenton vendimin e Blinken: Mafia e Soros dështoi të më dezinjonte ‘non grata’ për konspiracion

Premte, 17 September 2021 09:13

 

TIRANË
Ish-kryeministri Berisha komentoi sërish sot vendimin për shpalljen non grata nga SHBA, për të cilin u shpreh se ishte një vendim pasi mafia e Soros dështoi të më dezinjonte non grata për konspiracion kundër SHBA.

“Një akuzë që në mënyë absolute nuk ka asnjë fakt, asnjë dokument. Një njeri që ka bërë gjithçka, për luftën kundër korrupsionit, për afrimin e Shqipërisë me SHBA e BE, tani damokoset pasi mafia e Soros dështoi të më dezinjonte non grata për konspiracion kundër SHBA.

 

Del Thaci në Prishtinë në fund të korrikut 2018 e u thoshte do bëjmë sakrifica të mëdha, do bënte operacion territorin e kosovës. Dhe unë u ndodha diku me pushime dhe i kthehem ia kundërshtoj me argumenta, bie në kundërshtim me të gjitha aktet, dhe këtë një shqiptar s’mund ta bëjë kurrë. Pasi e kundërshtova disa herë, këta e kishin servirur projektin gjithandej, ai ishte projekti i ndarjes së Kosovës. Rama e Vucic donin të sakatonin Kosovën, do ta bënin Kosovën sallatë. Udhëheqja politike e Kosovës, një nga një erdhën në Tiranë. Një prej tyre më tha ‘i kam thënë Thacit, arritëm atë që s’kishte arritur kush tani s;kemi pse bëjmë pazare.

 

Çfarë bëra unë, PD s’duhet të merret me këtë cështje, është personale e Berishës, unë hodha në Gjykatë, Blinken për shpifje ndaj meje. Lulzim Basha asnjë lloj… i them kërko transparencë mos u përziej. Filluan zërat nga republikanët, ai që është sot ministër në hije i jashtëm u shpreh se është përdor ligji.” tha Berisha

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi