Balliu: Vendimi për Berishën dobëson PD-në, 'Foltorja' tribunë e fjalës së lirë!

E Enjte, 14 October 2021 22:44

 

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu, i ftuar në emisionin “Çim Peka Live” në Syri Tv, foli për zhvillimet në Partinë Demokratike.

Balliu thekson se Foltorja e Berishës

 

"Unë mendoj se SHBA mbështesin qytetarët shqiptarë, për interesat tona kombëtare. Kryetarit të PD nuk i kemi dëgjuar asnjë fjalë për patronazhistët. Kreu demokrat qartazi me vendimin për Berishën nuk ka fuqizuar opozitën. Së dyti, zotëri ti ke mbështetje në bazë për këtë? Nuk mund të pretendosh që duke quajtur ata llum dhe antiamerikanë, impresionon njeri.

 

Nuk e di pse duhet përdorur fjala “llum”. Kjo se Lulzim Basha në vitet e fundit ka pasur ministri dhe Bashkia e Tiranës. Për cilin llum e ka fjalën? Nuk shkojnë këto diskutime brenda partisë. Kthehemi tek Foltorja. Unë nuk them ose kështu si them unë ose ju të tjerët të gjithë largohuni. Ne po diskutojmë, hajde të mbledhim një Kuvend, ti ke mendimin tënd e unë timin, hajde të diskutojmë dhe hajde të votojmë. Vendimin e votës të gjithë ta respektojmë. Çohet kryetari e thotë që jo nuk njoh Kuvendin. Duhet të mblidhet Kuvendi, të merren firmat e mbaroi filmi", u shpreh Balliu

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...