Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

E mërkurë, 27 October 2021 11:36

 

Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri i vendit, Edi Rama e ka shumë frikë Berishën.

Nard Ndoka: "Armiku kryesor i vendit është Rama me keqqeverisje e tij. Por Rama pa diskutim e ka shumë frikë Berishën. Rama e ka frikë Berishën, e ka frikë protestën, e ka frikë opozitën", u shpreh Nard Ndoka në emisionin "Ditë e Re" në RTV Ora.

Ndër të tjera Ndoka foli dhe për kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Sipas Nard Ndokës, Basha e ka kuptuar tashmë që nuk ka mbështetje nga opozita, duke marrë shkasë edhe nga"Foltoret" e Berishës , për këtë arsye Basha "po martohet me Ramën", tha Ndoka.

Nard Ndoka: "Politika është si martesa, në të mirë e në të keq. Ndërsa zoti Basha e shijoi pjesën e mirë dhe kur vjen problemi, që ka atë punën e vështirë, jo vetëm që kërkon divorc. Por pa e marrë akoma divorcin shkon e martohet me Edi Ramën."

Modifikuar më E mërkurë, 27 October 2021 17:20

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...