Kryetari i PD Paskuqan ia thotë në sy Bashës: Shkele statutin, Kuvendi mblidhet në 11 dhjetor

E Enjte, 18 November 2021 09:47

 

Anton Pjetërnikaj, kryetar i degës së PD në Paskuqan, ka replikluar me Lulzim Bashën gjatë mbledhjes së sotme të kolegjit të kryetarëve.

Ai i ka kujtuar Bashës shkeljen e statutit me përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, ndërsa i ka komunikuar vendimin e tij për t'iu bashkuar 4200 firmave të delegatëve për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në 11 Dhjetor.

Gjithashtu, Pjetërnikaj ka këshilluar Bashën që të zgjidhë problemet në parti, duke e shtuar se po e çon PD-në drejt përçarjes dhe shkrirjes së saj.

Anton Pjetërnikaj: Basha, kemi 2 orë që diskutojmë dhe jemi duke diskutuar për statutin e partisë. I pari që ka shkelur statutin jeni ju, duke përjashtuar Berishën, pasi anashkaluat çdo forum. Unë kam marrë pjesë në Foltoren e Kamzës dhe pjesa më e madhe e delegatëve të zonës së Paskuqanit që unë përfaqësoj dhe që iu kanë dhënë vetëm fitore, kanë firmosur formularin për mbajtjen e Kuvendit më datë 11 dhjetor. Dhe unë do respektoj delegatët, duke marrë pjesë në Kuvendin e 11 Dhjetorit. Sa i takon pikës 3 tek vendimi i marrë nga Kryesia, unë nuk intimidohem pasi jam pjesë e Partisë Demokratike. Ju keni përgjegjësi që të zgjidhni problemet në parti, pasi partia është futur në një spirale që po shkon drejt inekzistencës dhe është detyra juaj ta zgjidhni ngërçin, pasi kjo forcë politike po shkon drejt përçarjes

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...