Lënia e bashkive dhe djegia e mandateve, anëtarët e PD 'shuplakë' Bashës: Dëmtoi PD-në

E mërkurë, 24 November 2021 11:59

 

Në sondazhin e publikuar mbrëmjen e sotme nga eksperti italian Antonio Noto i është kushtuar rëndësi edhe dy momenteve vendimtare të PD dy vite më parë, djegia e mandateve parlamentare dhe lënia e bashkive duke mosmarrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Plot 91.7% e anëtarëve të PD të anketuar mendojnë se vendimi i Bashës ndikoi për keq, duke bërë atë përgjegjës për pasojat e mëpasme politike për PD-në dhe opozitën në tërësi.

Vetëm 3% e anëtarëve demokratë e inkurajojnë Bashën dhe mendojnë se ndikoi për mirë.

Ndërsa 5.3% nuk janë përgjigjur

Modifikuar më E Enjte, 25 November 2021 10:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...