Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

E mërkurë, 24 November 2021 15:25

 

Delegatët e njësisë 6 të Tiranës kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e PD-së.

65 nga 82 delegatët e njësisë 6 kanë vendosur të publikojnë emrat në rrjetet sociale, pasi janë të shqetësuar se po tentohet manipulimi i vullnetit të lirë.

 

Deklarata e njësisë numër 6:

 

Referuar situatës së brendshme në Partine Demokratike!

 

E ndjej detyrim tu bëj me dije se 65 nga 82 delegatë të degës 6 në Tirane kanë firmosur me vullnet të lirë për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar te thirrur nga Dr.Sali Berisha në datën 11 Dhjetor 2021.

Me poshtë gjeni listën e delegatëve që kanë kërkuar që kërkesa e tyre për mbledhjen e kuvendit të bëhet publike:

Onelda Zefi - Kryetare LDG, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Meriglen Kurtbalaj - Kryetar FRPD, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Florin Kurmekaj - Sekretar Organizativ i deges

Hate Cela - Kryetar i bordit financiar te deges

Ali Kurtbalaj - Anetar i bordit keshillues

Drita Doda - Anetar i bordit keshillues

Elida Xherahi - Anetar i bordit keshillues

Lulzim Shena - Anetar i bordit keshillues

Beneta Shena - Kryetar seksioni 1873

Alban Hoxha - Kryetar grupseksioni 8

Adrian Kaja - Kryetar grupseksioni 2

Adelina Kaja - Sekretar grupseksioni 2

Eftali Kaja - Kryetar seksioni 1873/1

Gezim Zaimaj - Kryetar grupseksioni 9

Haxhi Buci - Kryetar grupseksioni 7

Juxhers Ibra - Kryetar grupseksioni 1

Luan Cahani - Kryetar grupseksioni 3

Skender Gjyriqi - Kryetar grupseksioni 4

Eduart Hajko - Sekretar grupseksioni 8

Endrit Beba - Sekretar grupseksioni 5

Eva Selami - Sekretar grupseksioni 6

Fidai Mecani - Sekretar grupseksioni 1

Marikiara Ndoja - Sekretar grupseksioni 4

Maringlen Kolmarku - Sekretar grupseksioni 7

Agim Boduri - Kryetar seksioni 1866/1

Arben Prendi - Kryetar seksioni 1873/2

Armand Martaneshi - Kryetar seksioni 1864

Artur Mitrushi - Kryetar seksioni 1857

Begtash Xhameta - Kryetar seksioni 1870

Edmir Celaj - Kryetar seksioni 1867/2

Enea Dume - Kryetar seksioni 1875/1

Erido Ndoja - Kryetar seksioni 1866

Fatmir Neza - Anetar i bordit keshillues

Fatmir Cani - Kryetar seksioni 1858

Fatmir Onuzi - Kryetar seksioni 1876/1

Flamur Koceku - Kryetar seksioni 1856

Flogert Xhameta - Kryetar seksioni 1870/1

Geg Margjini - Kryetar seksioni 1872/1

Gjergj Ndoj - Kryetar seksioni 1875

Ibrahim Osmani - Kryetar seksioni 1875/3

Ivisa Stoli - Kryetar seksioni 1868

Kamber Beqiri - Kryetar seksioni 1873

Qazim Lena - Kryetar seksioni 1876

Krenar Kajo - Kryetar seksioni 1867

Rigers Sinani - Kryetar seksioni 1862

Sokol Kurtbalaj - Kryetar seksioni 1875/2

Spartak Jahja - Kryetar seksioni 1869

Orinda Hasa - Delegat kuvendi kombetar LDG

Dorina Gjoka - Delegat kuvendi kombetat LDG

Erisa Beneri - Delegat kuvendi kombetar LDG

Fatmira Seci - Delegat kuvendi kombetar LDG

Gentjan Kortoci - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Isuf Toskaj- Delegat kuvendi kombetar FRPD

Joelina Llapushi - Delegat kuvendi kombetar PDG

Mirel Balilaj - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Xhevair Skenderi - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Klodjana Kadillari - Delegat kuvendi kombetar LDG

Modifikuar më E Enjte, 25 November 2021 10:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...