Ironia e analistit: Çfarë duhet t'i ndodhë kryetarit që ka humbur 5 palë zgjedhje?

Hënë, 17 Janar 2022 09:19

 

Analisti Dritan Shano, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan me ironi se më në fund PD po hyn në rrugë të mbarë.

Shano thekson se është njohur me gëzim dhe i lehtësuar me disa ndryshime serioze në rregulloren e Këshillit Kombëtar.

Ai shprehet se në këto ndryshime thuhej se çdo anëtar i cili mungon 3 herë pa asnjë shkak të ligjshëm dhe pa njoftim paraprak në mbledhje përjashtohet nga Këshilli Kombëtar i PD - edhe pse mund të jetë i zgjedhur me votë nga anëtarësia.

Shano vlerëson se vetëm mund të imagjinohet se çfarë i ndodh tani atij Kryetari të PD i cili humb zgjedhjet 5 herë rresht për të njëjtat shkaqe dhe pa njoftim paraprak.

Postimi i Dritan Shanos:

Më në fund PD hyn në rrugë të mbarë. U njoha me gëzim dhe i lehtësuar me disa ndryshime serioze në rregulloren e Këshillit Kombëtar. Në këto ndryshime thuhej se çdo anëtar i cili mungon 3 herë pa asnjë shkak të ligjshëm dhe pa njoftim paraprak në mbledhje përjashtohet nga Këshilli Kombëtar i PD - edhe pse mund të jetë i zgjedhur me votë nga anëtarësia.

Imagjinoni se çfarë i ndodh tani atij Kryetari të PD i cili humb zgjedhjet 5 herë rresht për të njëjtat shkaqe dhe pa njoftim paraprak

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...