Drogë, vjedhje dhe tendera/ A është e ardhmja e PD, Agron Kapllanaj?

Hënë, 17 Janar 2022 09:20

 

Pas mbarimit të takimit në Fier, Lulzim Basha postoi një foto online, ku dukej se më krenar ishte për faktin se në krahun e tij ishte Agron Kapllanaj, i dënuar në Itali për vjedhje.

Në mënyrë paradoksale, Basha shkruante se ndjehej i çliruar nga hijet e së shkuarës. Po shohim nga e ardhmja, përsëriti Lulzim Basha me Kapllanaj në krahun e djathtë.

Por cila është e ardhmja për të cilën po flet Lulzim Basha? Për Agron Kapllanajn e dënuar në Itali, që ia rrëzon të gjithë retorikën e vetingut në politikë? Apo për vëllain e Agron Kapllanajt, i cili vazhdon të majmet familjarisht me tendera, ndërkohë që demokratët kanë 12 vite në opozitë?

Vëllai i Kapllanajt merr miliona nga tenderat që i jep Edi Rama në Fier dhe në Vlorë, ndërkohë që bashkë me socialistët ndihmojnë Bashën për të mbushur sallën me militantë socialistë

Por salla e Fierit nuk ishte e mbushur vetëm me socialistët e dërguar me urgjencë nga Edi Rama dhe njerëzit e tij në zonën e Fierit.

Në krah të Lulzim Bashës ishte edhe kreu i PD-së në Patos, Shezai Sinanaj, një ish-polic i arrestuar në vitin 2015 pasi u kap me një ngarkesë droge bashkë me të vëllanë.

Shfaqja e sotme në Fier me krim, drogë, vjedhje dhe tendera nuk është asgjë në krahasim me atë që ndodhi më 8 janar.

Të gjithë e kujtojmë se si selia u mbrojt me dhunë nga mercenarët kriminelë të Lulzim Bashës dhe nga policët e Edi Ramës. Një foto u bë virale menjëherë pas dhunës barbare. Aty shihej policia me një sfond gazi nga pas. Më tej lexohej: Shohim nga e ardhmja.

Për shumë komentues dhe gazetarë, e ardhmja që ofron Lulzim Basha nuk është vetëm dhuna dhe gazi lotsjellës, por edhe krimi dhe droga, vjedhjet dhe korrupsioni.

Burimet thonë se jo vetëm selia e PD ishte e mbushur me kriminelë, emrat e të cilëve janë denoncuar publikisht, por Basha është takuar edhe me persona me rekorde kriminale. Komisioni i Rithemelimit po përgatit denoncimin dhe publikimin e këtyre fakteve tronditëse.

“Siç është PD sot, ashtu do të jetë Shqipëria nesër,” ironizonin analistët dhe komentuesit online, bazuar te shprehja e Lulzim Bashës, një përshtatje banale e deklaratave të Ramiz Alisë se ashtu siç është rinia sot, do jetë Shqipëria nesër.

Shqipëria e Lulzim Bashës sot, pa pritur të nesërmen është me një mijë të zeza. Por mbi të gjitha është si Shqipëria e Ramiz Alisë: pa pluralizëm

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...