“Miu nuk bëhet kurrë luan”/ Demokratët i “ngrijnë” buzëqeshjen Bashës

Premte, 21 Janar 2022 12:20

 

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha e ka nisur ditën duke vijuar me “teatrin” e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha iu ka drejtuar një mesazh demokratëve, duke thënë se ai është “e ardhmja”.

Pasi shkaktoi humbje të njëpasnjëshme, dështime dhe tradhëtoi demokratët, tani Basha kërkon t’iu hedhë his syve, duke thënë se ai do luftojë korrupsionin, se ai është e ardhmja, e të tjera broçkulla si këto.

Por, pas këtij postimi, demokratët i kanë “ngrirë buzëqeshjen” Lulzim Bashës, të cilin e akuzojnë si tradhtar dhe dështak.

“Ti ke 10 vjet që thua këto fjalë mor dështak”-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan “Zoti të na ruajë nga ty…o tradhëtar !!!”-

Gjithashtu një qytetar shkruan “Shko tek 5 Maji apo atje pjesën e tepsisë...”

 

“Nuk t’i jep votat Amerika o mavri, po populli.

E popullin nuk e ke me vete se ti je vetëm humbës!”-shkruan një tjetër.

Po ashtu një demokrat shkruan “Po i bën tamam o Bashë detyrat që të janë ngarkuar për të përçarë sa të mundesh PD, por shpejt do marrësh përgjigjen nga demokratët me votë do të ngrijë buzeqeshja dhe pabesia që po bën për gjithë shqiptarët”.

“Miu sado të mburret e të kapardiset elefant nuk bëhet kurrë,ti je një mi”-shkruan një tjetër ndjekës i Bashës në rrjetet sociale.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...