Presidenti Meta: 25 prilli nuk ishte ndeshje e fituar, por ndeshje e shitur

Premte, 21 Janar 2022 12:42

 

Duke folur nga Korça, Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të forta ndaj deputetit Lulzim Basha.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me deklaratat e para 25 prillit, Meta u shpreh se ato zgjedhje ishin të shitura që pa nisur ende.

‘Ka qenë ndeshje e trukuar që pa filluar’, theksoi presidenti Meta për mediat në Korçë.

‘Nuk ka fituar, ka qenë ndeshje e shitur që pa nisur. Ka qenë ndeshje e trukuar që pa filluar. Nuk kam për të bërë ndonjë premtim, pasi nuk kam marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit dhe nuk do të marr pjesë në zgjedhjet e 6 marsit.
Në zgjedhjet e para që pasi të heq kostumin e presidentit, do të më keni në betejë e beteja të vërteta.

Ilir Meta nuk është nga ata që që shet ndeshje, dhe nuk e tradhton kurrë publikun dhe popullin shqiptar’, - tha gjatë deklaratës së tij nga Korça, presidenti Ilir Meta

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...