Gjekmarkaj me dy fytyra/ Berisha publikon VIDEON: Gjykojeni vetë!

Premte, 21 Janar 2022 14:22

 

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, publikoi një video ku bëhet krahasimi mes asaj që thoshte para pak vitesh Agron Gjekmarkaj për Lulzim Bashën me atë që thotë tani.

“Dëgjojeni dhe vlerësojeni vetë!” shkruan Berisha.

Në vitin 2017, Gjekmarkaj lëshonte akuza të rënda ndaj Bashës. “PD nuk ka qenë kurrë kështu. Pas kësaj katastrofe, Basha ka vetëm një synim, karrierën dhe karrigen e tij. Unë mendoj se nëse Basha vazhdon duke u kapur pas karriges dhe të bëjë çmos për ta ruajtur atë, do ta parcelizojë, do e ndajë dhe në fund do ta katandisë PD-në në një parti të vogël, banale dhe familjare,” shprehej ai.

Por në një takim në Laç dje, ai kalonte në ekstazë me servilizmin e tij, duke habitur edhe mediat sociale.

“Më 8 janar unë kam parë se Lulzim Basha është një burrë që nuk i dridhet qerpiku, që nuk ka frikë, që është i gatshëm në vetë të parë që të përballet me rrezikun, është i gatshëm t’i dalë për zot PD-së, është i gatshëm të përballet me Edi Ramën dhe të jetë nesër kryeministër i Shqipërisë,” tha Gjekmarkaj

 

https://fb.watch/aGrlBogHj2/

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...