Zgjedhet e 6 marsit/ Demokratët e Lushnjes primare sipas statutit të Kuvendit të 11 dhjetorit

Premte, 21 Janar 2022 22:18

 

Strukturat e Partisë Demokratike dega Lushnje janë mbledhur këtë pasdite për të dalë në primare për kandidatin e demokratëve në zgjedhjet e 6 marsit, sipas statutit të miratuar në Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit.

Në një lidhje direkte për SYRI-n, kryetari i një Grup Seksioni në Lushnje, Julian Meço ka folur për këtë vendim, si të vetmen mënyrë për të garuar dhe për të fituar në këto zgjedhje të pjesshme lokale, pasi ka ikur koha kur zarfi i dikurshëm vinte nga lartë, por tani janë votat tona që do zgjedhin më të mirin tonë për të na përfaqësuar në garën me PS në zgjedhjet e 6 marsit.

 

Meço: Patëm një mbledhje në selinë e PD dega Lushnje, ku u diskutua me qëndrimin e përbashkët për një kandidat të cilin do e zgjedhim me formatine e primareve me një anëtar një votë, gjë që na bënë më të fortë dhe më fitues në këto zgjedhje për bashkinë e qytetit të Lushnjes.

 

 

Në takimin sotëm ne bëmë me dije se kandidaturat që kanë filluar të lëvizin nëpërmjet strukturave ti mirëpresim deri ditën e hënë dhe të paraqesin emrat dhe ti nënshtrohen votimit një anëtar një votë.

Nuk do jetë më zarfi i dikurshëm që vjen nga lartë por janë votat tona që do zgjedhin më të mirin tonë për të na përfaqësuar në garën me PS në zgjedhjet e 6 marsit

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...