Berisha: Bashizmi induktoi apatinë! Ish-kreu i Mallakastrës mori 97 tendera nga Rama

Saturday, 11 June 2022 13:14

 

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në takimin me krerët e degëve, se Lulzim Basha dhe ndjekësit e tij imponuan një apati të rrezikshme në PD.

“Apatia u induktua në tetë vite nga qëndrimet e papërgjegjshme të udhëheqjes së saj dhe të pazareve të pandershme dhe të turpshme të udhëheqjes së saj, nga flirtet e padenja me pushtetin e Edi Ramës.

Unë mund t’ju jap sot vetëm një shembull. Aktualisht një nga mbështetësit kryesorë të bashizmit, ish-kryetari i Mallakastrës, është fituesi i 97 tenderave nga qeveria lokale dhe vendore.

 

 

Ndaj edhe bilbilon Enkelejdi siç i thotë Rama. Për të mos thënë problemet e tjera madhore të bëra të qarta tani publikisht të Bashës e të ndonjë tjetri.

 

Ky është një problem shumë serioz për ne, sepse përgjegjësia jonë është që të dalim sa më shpejt nga kjo gjendje. Është e vërtetë që këtë gjendje e kanë krijuar pazaret e udhëheqjes me qeverinë, por kjo gjendje shndërron në letër të pavlerë të gjithë aksionin e demokratëve nga shtatori gjer më sot, që bënë një mrekulli absolutisht të vërtetë të madhe për Shqipërinë dhe Europën, ngritën në këmbë forcën e tyre politike si forcë të vërtetë opozitare.

E ngritën në këmbë përballë presionit, terrorit dhe trysnive të shumëllojta dhe të jashtëzakonshme. Ata presin udhëheqjen tani. Ata presin një drejtim nga ne,” tha Berisha

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...