Berisha: Fjalimi i Ramës në Bruksel u shkrua në zyrën e Lavrov

E Enjte, 30 June 2022 22:36

 

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha komentoi në një intervistë për Euronews Albania vizitën dhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Bruksel.

Sali Berisha deklaroi se fjalimi i Ramës në Bruksel është shkruar në zyrën e Lavrov ndërsa shtoi se ai filloi t’ë mbrojë Vuçiçin dhe t’i japë leksione BE-së se si të veprojë.

"Fjalimi i Ramës në Bruksel u shkrua në zyrën e Lavrov. Rama shkoi në Bruksel si përfaqësues ose si vasal i Vuçiçit.

Ky i fundit nuk hapi dot, i ka të hapura negociatat por në kapituj nuk shënon përparim. Ka qëndrim pro-rus sa i përket sanksioneve.

 

Ky qëndrim është dallues shumë i madh se në cilën anë rreshtohen. Vuçiç mori Ramën si avokat. Rama foli disa herë më shumë për Serbinë se për Shqipërinë.

Rama si një vasal zgjodhi t'i japë leksion udhëheqjes së BE-së. Kërkoi të mos sulmonin, e të mos i bënin presion Serbisë.”-tha Berisha.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...