Berisha: Koha nuk pret! Më 7 korrik populli zbret në histori!

E Enjte, 30 June 2022 22:39

 

Kreu i PD Sali Berisha komentoi në emisionin 'Opinion' protestën që ka thirrur më 7 korrik për të rrëzuar regjimin monist të Edi Ramës. Sali Berisha deklaroi se e gjithë shoqëria shqiptare do zbresë në histori.

"Një pjesë e madhe e popullit zbret në histori. Udhtarë, rrugë nuk ka, rruga bëhet duke ecur. Populli zbret në rrugë, për të bërë rrugën."-tha Berisha.

Më tej kreu i Partisë Demokratike theksoi se nuk e shtyu protestën për në shtator sepse koha nuk priste dhe demorkatët bënë thirrje alarmante.

"Ishte thirrje e të gjithëve. Demokratët ndjekin Sali Berishën. Jemi parti e mendimit të lirë."-tha Berisha

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...