Bashkëpunim me Metën dhe mbështetje për ta kandiduar kryetar bashkie?Flet Berisha

E Enjte, 30 June 2022 22:42

 

Në studion e emisionit “Opinion”, kryetari i PD Sali Berisha u pyetu nëse mes tij dhe Ilir Metës ka një rakordim për sjelljen opozitare pas zoti Meta të lërë presidencën.

“Absolustisht do ketë një rakordim të plotë, nuk ka rëndësi a ka. Do ketë një rakordim të plotë në frontin për shëtpimin e Shqipiërisë, me Ilir Metën dhe cilindo që do të bashkohet në këtë front”, tha Berisha.

I pyetur lidhur me zërat që Meta do të jetë një kanidat i opozitës për bashkinë e Tiranës, Berisha tha:

“Ne kemi një sistem primaresh nga e cila nuk do të heq dorë. Do të vendosin primaret. Ka marr fund koha që Berisha mbështet këtë apo atë. Berisha do mbështesë cilindo kandidat që fiton në primaret”./Opinion.al 

Modifikuar më E Enjte, 30 June 2022 22:44
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...