Lubonja: Rreziku që i kanoset vendit nga mënyra si qeveris Rama

Premte, 01 July 2022 09:44

 

Publicisti dhe shkrimtari Fatos Lubonja thotë se Shqipëria është e rrezikuar nga qeverisja e kryeministrit Rama.

Për këtë situatë Lubonja iu referua takimit të një viti më parë të kryeministrit me një biznesmen ku ky i fundit i shprehte shqetësimin për mungesën e punonjësve. Në përgjigjen e tij, kryeministri u shpreh se kjo zgjidhet lehtë, duke marrë bangladeshas.

Sipas Lubonjës ky është një rrezik i madh që i kanoset vendit pasi edhe raportet e institucioneve ndërkombëtare e kanë renditur Shqipërinë si vendin me numrin më të lartë të kriminelëve të kapur në Europë.

“Rreziku i Shqipërisë është ajo që thotë Edi Rama, kur biznesmeni i tha s’kam punëtorë, Rama u përgjigj: “Merr bangladeshas”. Pra kthehem në një mjet që më përdor ai si bangladeshas pa gojë.

Rreziku numer 2 është se nga vitet 2018-2020 Shqipëria ishte vend kampion për kriminele të kapur në Europë. Pra këto janë dy rreziqet që po e shkatërrojnë këtë vend dhe për të shpëtuar nga kjo duhen politika të tjera”, – tha Lubonja në emisionin ‘Open’ në News 24

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...