Berisha foto me presidentin Bush, në 100 vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane

Diel, 03 July 2022 12:28

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përshëndetur shqiptarët në 100 vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane.

Berisha ka publikuar një foto me presidentin George H. W. Bush, të realizuar 32 vite më parë në Shtëpinë e Bardhë.

‘Mirëmëngjes miq!

Në 100 vjetorin e marrëdhënieve Shqiptaro-Amerikane, ju përshëndes me këtë foto me mikun e shquar të kombit tonë, presidentin George H. W. Bush, të bërë 32 vite më parë në Shtëpinë e Bardhë’, shkruan kreu i PD-së, Sali Berisha në postimin e tij në faqen e Facebook

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...