Ceremonia e 100 vjetorit, ironia e Bejtjes: Aty ishin ata që kanë intervistuar ambasadoren, jo Presidentin

Diel, 03 July 2022 13:21

 

Gazetari Andi Bejtja është i vetmi gazetar shqiptar që ka realizuar një intervistë me një president të Amerikës, në detyrë.

Në 100 vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane, Bejtja ka publikuar intervistën e tij me presidentin Xhorxh Bush, ndërsa ka lëshuar edhe një ironi/kunj ndaj ambasadores së SHBA në Tiranë, e cila organizoi një ceremoni zyrtare për këtë eveniment.

 

‘Në 100 vjetorin e marrëdhënieve Amerikë-Shqipëri, po i’u sjell edhe njëherë intervistën me Presidentin Bush në Shtëpinë e Bardhë, në maj 2007, ku u dhanë dy lajmet më të rëndësishme në këto 30 vjet për shqiptarët;

 

E para nuk ka plan B për Kosovën, Kosova e Pavarur dhe Shqipëria në NATO.

 

Thjesht për respekt të historisë, jo për të marrë ftesë te ceremonia zyrtare e 100 vjetorit. Aty ata që intervistojnë ambasadoren, jo Presidentin’, shkruan Andi Bejtja në mesazhin e tij në Facebook.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...