“Kur dalin të fortët polica shtrihet barkas”, Meta: Edi Ramës po i vjen koha e riedukimit dhe e mjekimit të detyruar

Premte, 05 August 2022 11:46

 


Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një konferencë për mediat u pyet për ngjarjen tragjike në Himarë ku mbeti e vrarë 7-vjeçarja dhe mungesën e reagimit të Presidentit Begaj.

Meta tha se nuk është detyrë e tij të merret me reagimet apo jo të presidentit të ri, ndërsa nuk i kurseu kritikat për kryeministrin Edi Rama.

 

Pyetje: Ngjarja tragjike në Himarë, presidenti Begaj nuk ka reaguar, si e komentoni?

 

Meta: Jam këtu si kryetar i partisë së Lirisë, se kur flet apo nuk flet një president kjo është çështje e një presidenti dhe nuk është etike për mua të shprehem për këtë çështje. Por turp të ketë ministri i Brendshëm që në vend të shprehet pas tre ditësh dhe të ketë ngushëllim merret pas tre ditësh. Pse Sali Berisha i kthen në polici këta që janë dënuar, Berisha e ka fajin që nuk kanë nxjerrë një komunikatë të qartë për ngjarje. Berisha e ka fajin për manipulimet në Elbasan.. Kur dalin të fortët aty polica shtrihet barkas sepse kështu e kanë krijuar këta Me qytetarët janë të fortë të mbysin me gjoba, sepse kanë në krye të qeverisë njeri që bullizon, dhe fut edhe në riedukim. Edi Rames po i vjen koha e riedukimit dhe e mjekimit te detyruar”, tha ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...