DESHMI/ Ilir Meta: Dëgjoni si drejtoresha e AZHBR gënjen hapur për implikimin në aferën e inceneratorëve

Saturday, 06 August 2022 11:53

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka publikuar një video-dëshmi se si zyrtarë të lartë të shtetit, si Eranda Selmanaj, Drejtore e Përgjithshme e Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural gënjen publikisht për 'mospërfshirjen" edhe të këtij institucioni, në skandalin e inceneatorëve.

Ilir Meta shkruan: "Dëgjoni si drejtoresha e AZHBR gënjen hapur përfaqësuesin e Shoqatave të Fermerëve, Ervin Resuli për implikimin në aferën e inceneratorëve. Ndaj është bujqësia në mjerim se edhe AZHBR ka prioritet përkrahjen e aferës se inceneratorëve," ka theksuar Meta.

 

Resuli: A ka përfituar fonde, inceneratori i Tiranës, nga Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural?

Drejtoresha Selmanaj: (Tund kokën për jo).Por jo.

 

Resuli: A ka përfituar?

Drejtoresha Selmanaj: Jo.

Resuli: Mua më rezulton nga mediat për shembull dhe dokumentet që janë servirur se ka përfituar. Megjithatë, kjo i mbetet kohës

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...