Felaj më keq se Nikolla, i bllokon dy herë fjalën kreut të opozitës

E Enjte, 17 November 2022 12:11

Sali Berisha shkoi dy herë drejt foltores, por Felaj ia ndërpreu fjalën.Pasi kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha shkoi për të marrë fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, në shenjë kundërshtie vendimin për të folur vetëm dy minuta, punonjësit e gardës kanë zbarkuar pranë tij.

 

Ata kanë bllokuar foltoren, për të paraprirë çdo situatë.Ndërkohë që Berisha shoqërohej nga deputetët Albana Vokshi dhe Flamur Noka, të cilët kanë kërkuar që opozita të ketë më shumë minuta në dispozicion.

Kaq mjaftoi që Felaj ndërpreu seancën plenare për 5 minuta

Modifikuar më Premte, 18 November 2022 08:45
Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...