Erisa Xhixho nga takimi në Kuçovë: Koha e llogaridhënies ka ardhur, Rama duhet ndëshkuar me votë

Tuesday, 22 November 2022 09:14

 

Deputetja e PL, Erisa Xhixho, me anë të një statusi në rrejtin e saj social 'Facebook' ka ndarë disa momente nga takimi Kuçovë me strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë, me ish-deputetin Lefter Maliqi.

Teksa theksoi se papunësia, emigrimi masiv i të rinjve, mungesa e investimeve të Bashkisë Kuçovë, kriza e çmimeve, mungesa e shpresës ishin disa nga shqetësimet që ndanë me ne qytetarët.


Statusi i plotë e Erisa Xhixhos:

Kënaqësi të isha sot në takimin në Kuçovë me strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë, me ish-deputetin Lefter Maliqi.

Papunësia, emigrimi masiv i të rinjve, mungesa e investimeve të Bashkisë Kuçovë, kriza e çmimeve, mungesa e shpresës ishin disa nga shqetësimet që ndanë me ne qytetarët.

Koha e llogaridhënies ka ardhur, ndaj qeveria Rama, e cila edhe sot në kohë krize ekonomike ka prioritet pagesat e PPP-ve dhe të inceneratorëve, duhet ndëshkuar me votë.

Kjo qeveri që e ka bërë Shqipërinë të pajetueshme dhe vazhdon të injorojë qytetarët që përballen me rrënimin ekonomik do ta marrë përgjigjen më 14 maj.

Më 14 maj, u rikthejmë bashkitë qytetarëve! 🇦🇱

Me forcën e votës i kthejmë Këshillat Bashkiakë në parlamentet e qyteteve, sepse pushteti i takon sovranit, jo klientëve të qeverisë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...