‘Me vulë dhe letër, Prestige Resort me leje’, Vasili: Të vërtetat i dhembin Ramës. Kullat të paligjshme në mes të Tiranës legalizohen!

E Enjte, 01 December 2022 15:46

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili nga Prestige Resort, atje ku ka nisur aksioni për shembjen e paligjshme, e cilësoi vendimin e qeverisë të padrejtë dhe hakmarrje nga ana e kryeministrit ndaj mediave.

Ai tha për gazetarin e News24 Osman Stafa se Kullat në mes të Tiranës legalizohen, ndërsa Prestige që ka leje shembet.


“Janë denoncime të qindra tenderave dhe janë nxjerrë të gjithë të palarat e një kryeministri mafioz. Kam konstatuar një operacion policor, rrethuar e gjithë zona turistike, për të prishur një strukturë elitare. Një strukturë që i bënte mirë turizmit. Kemi një kryeministër që bën sikur është i çmendur dhe është peng i interesave të zeza. Kam konstatuar një operacion policor nga të gjitha anët, për çfarë? Për të prishur një strukturë elitare, që i bënte mirë vendit. Të gjithë e kanë të qartë se kemi të bëjmë me një kryeministër të çmendur. Sot nuk mbrohen investimet, bizneset, por vetëm e vetëm me interesa te tija personale. Të vërtetat janë ato që i dhëmbin Edi Ramës. Me letër dhe vulë është thënë se kjo strukturë është me leje. Edi Rama vendos kundër Edi Ramës kur të vërtetat dhembin shumë.”, tha Vasili.

Vasili shtoi: “Ky biznes është i lidhur me një grup mediatik, që linja editoriale ka qenë e orientuar te e vërteta. E vërteta është halli i madh i çdo kryeministri të bërë palë me mafien. Kullat në mes të Tiranës mund të legalizohen pa problem, kurse këtu është problem i madh me median, me të vërtetën. Hakmarrje e Ramës. Goja nuk mund të mbyllet, dhe të vërteta do dalin sheshit. Këto janë përpëlitje të një njeri jo vetëm të çmendur, por të kapur nga interesa të zeza kundër shqiptarëve. Sot dhjetëra njerëz do ngelin pa punë, një biznes i ngritur me mund humbet të ardhura dhe turistë që krijojnë imazh të keq.”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Kulturë

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Elena Kadare në 87-vjetorin e lindjes së bashkëshortit të saj ka ndarë disa momente nga jeta e tyre së bashku, ndërsa ka folur gjithashtu edhe për rikthimin e tyre në...

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Politikë

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Pedagogu Pano Soko ka qene i ftuar dje ne emision Top Story ne Top Channel ku ka folur edhe per ngjarjet e fundit te aktualitetit politik dhe nder te tjera...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...