Foltorja me emigrantët/ Berisha: Shqipëria e mangët pa ju! Mbështesni kandidatët e lirisë në 14 maj

Hënë, 20 Mars 2023 14:07

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka drejtuar një ftesë të gjithë emigrantëve në Britaninë e Madhe, që gjatë këtyre dy muajve të fushatës elektorale të mbështesin me gjithçka kanë në dorë kandidatët e lirisë në zgjedhjet e 14 majit.

Në foltoren e zhvilluar me emigrantët në Londër, Berisha ka theksuar se Edi Rama bllokoi ndyshimet ligjore dhe në kundërshtim me vendimet e Gjykatës Kushtetuese e cila sanksionon të drejtën e patjetërsueshme kushtetuese tuajën për të votuar aty ku jeni për deputetët që doni, për kandidatët që doni për kryetarët e bashkisë dhe këshilltarët që doni.

 

Berisha premtoi se Partia Demokratike do bëjë një betejë e fuqishme për sanksionimin me ligj të kësaj të drejte, pasi Shqipëria pa emigrantët është e mangët.

Berisha: Ndaj dhe unë ju ftoj juve që gjatë këtyre dy muajve të bëni çdo gjë që keni në dorë me bashkëkombasit tanë në Londër dhe kudo që janë në Angli të ndihmoni në fitoren e kandidatëve tanë.

Për herë të parë në 32 vite kandidatët tanë janë kandidatë të lirisë kanë dalë nga vota e lirë janë zgjedhur nga anëtarësia dhe mbështetësit e PD-së, meritojnë çdo mbështetje dhe unë kam besim te ju.

Kësaj radhe Edi Rama bllokoi ndyshimet ligjore dhe në kundërshtim me vendimet e Gjykatës Kushtetuese e cila sanksionon të drejtën e patjetërsueshme kushtetuese tuajën për të votuar aty ku jeni për deputetët që doni, për kandidatët që doni për kryetarët e bashkisë dhe këshilltarët që doni. Një betejë e fuqishme do fillojë për sanksionimin me ligj të kësaj të drejte. Ne do bëjmë gjithçka që ju të votoni si votojnë të gjithë emigrantët e tjerë të Evropës pa asnjë pengesë.

Shqipëria pa ju, kombi pa ju nuk është i drejtë është i mangët. Ndaj sëbashku të bashkojmë forcat për realizimin e të drejtave dhe një fitore të padiskutueshme në 14 maj dhe vazhduar betejenë tonë për përmbysjen e monizmit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...