Shehu: Nje “minute heshtje” e respekti per Henry Kissinger!

E Enjte, 30 November 2023 10:54

Nga Tritan Shehu:


Nje “minute heshtje” e respekti per Henry Kissinger!
Diplomati i madh, Cmimi Nobel per Paqen u largua nga kjo Jete!
Mjeshter i diplomacise e dialogut!
Por dhe i vendosur e qendrues perpara te “keqes”, i qarte ne mendimet e pozicionimet e tij!
Bota do ta kujtoje!
Potenciali, eksperienca e trashegimia e tij intelektuale e profesionale do te vazhdoje te jete nje “ushqim” jo vetem per diplomacite demokratike.
Ashtu si ne fakt ka qene ne te gjitha keto vite….
Do te kujtohet per ate qe realizoi e per ate qe vazhdon te kontribuoje!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...