E padëgjuar/ Kredi me kolateral prona shtetërore, skandali i zbuluar në Plug

E Enjte, 30 November 2023 11:01

I ftuar në ‘Task Force’ në Syri Televizionh avokati Genc Gjokutaj ka komentuar se si Carlo Bollino u bë komshi me familjen Begeja në Tiranë.

Lidhur me skandalin e zbuluar në emisionin investigativ ‘Plug’ një rast të padëgjuar më parë, ku mereshin me kredi kolaterale prona shtetërore Gjokutaj u shpreh se këtu kemi të bëjmë me trajtime kriminale të pronës.  

Deklarata e tij: "Këtu nuk kemi dy standarde, kemi dy trajtime kriminale të pronarëve, trajtim kriminal i pronarit real dhe trajtim kriminal i pronës, e cila i jepet një pronari fiktiv. 

Këtu ka shkelje të ligjit të administrimit të territorit, këtu kemi shkelje të karakterit penal, kemi shkelje të kodit civil, pra këta nuk kanë ditur se çfarë kanë bërë. 

 
 

Nesër mund të shkosh edhe ti në bankë dhe të lesh një kolateral pallatin e kulturës por nuk e kënaq cilësinë e kolateralit ajo".

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...