Berisha: E nisëm këtu me dhjetëra vetë, tani jemi qindra e mijëra! Luani u zgjua, mjerë hienat

Tuesday, 06 February 2024 11:03

Gjatë fjalës përshëndetëse për protestuesit, nga banesa e tij, kryetari i PD-së, Sali Berisha mes entuziazmit të qytetarëve u shpreh se, ‘e nisëm këtu me dhjetëra vetë, tani jemi qindra e mijëra! Luani u zgjua, mjerë hienat’

‘Miqtë e mi, një nderim të pakufishëm për ju, e nisët këtu me disa dhjetëra vetë. 

 

Ja ku jeni sot, dhjetëra mijëra dhe së shpejti do jemi qindra mijëra.

Tirana, Shqipëria do jetë e juaja!

Në këmbë demokrate e demokratë, opozitare e opozitarë për dinjitetin tonë, për të ardhmen tonë, për Shqipërinë, për lirinë tonë, për Shqipërinë në Europë.

Rrofshi ju, rroftë opozita e bashkuar!

Nderim deputetëve qëndrestarë, nderim protestuesve qëndrestarë.

Fitore, fitore, fitore!

Edhe njëherë, urime për fitoren e shkëlqyer.

Luani u zgjua, mjerë hienat çfarë do të shohin nga luani.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria!’, tha në fjalën e tij, kryetari i PD-së, Sali Berisha gjatë fjalës së tij.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...