Shehu: Rama braktisi Minatoret- bllokoi Statusin e tyre!

E Enjte, 22 February 2024 12:20

Nga Tritan Shehu: 


Rama braktisi Minatoret- bllokoi Statusin e tyre!
Duke “premtuar” nje Ligj Universal, qe nuk u pregatit kurre!
Genjeshter tipike per Rilindjen!
Sot ne Diten Nderkombetare te Minatoreve kjo e vertete e hidhur del “lakuriq” para publikut!
Ish minatoret e minatoret jane ne mizerjen e tyre.
Kudo kjo, duke filluar nga Memaliaj, Luftinja…
Pa pensionet qe i meritojne.
Pa kujdes shendetesor te vecante e qofte te pergjithshem.
Pa trajtim social sic e meritojne dhe u takon!
Sepse Rama e kjo qeveri vazhdojne t’i mashtrojne!
Dhe ata jane ne “pritje” te atij Ligji Universal..
Qe nga kjo Qeveri nuk do te vije kurre!
Sepse kjo Qeveri vetem perveteson ate qe u takon qytetareve, pa u dhene asgje.
Duke u fshehur mbas genjeshtrave!

Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...