Edhe Lubonja i surprizuar nga pjesëmarrja në protestën e opozitës: Më dha një ngrohtësi, prisja më pak njerëz

Premte, 23 February 2024 12:23
Ashtu si Andi Bushati dhe shumë analistë të tjerë, edhe Fatos Lubonja, një ndër analistët më të njohur në vend është shprehur se ka mbetur i surprizuar nga pjesëmarrja në protestën e opozitës së 20 Shkurtit.
 

Këto komente analisti Fatos Lubonja i bëri në studion e “Open”, ku tha se priste shumë më pak njerëz. Sipas tij, tani është shuar edhe shoqëria civile.

 

“E shoh që është në shuarje rezistenca dhe kjo më dha ngrohtësi sepse mendoja se do të kishte shumë pak njerëzish. Po të dilnin një numër sinjifikant njerëzisht do thoshim se këtu mbaroi historia. Fjalimi i Berishës pa dyshim i gjatë.

Ata janë bashkuar dy grupe. Mendimi im është që qasja e Gazment Bardhit, që është më mendje hapur duhet të ftonte edhe ata të tjerët. Këtu është edhe shoqëria civile. 

Dikur protestonin se donte të bënte një park Erion Veliaj. U bë nami dhe tërhoqën zvarrë njërin aty. Te Garda u rrafshua, po ndërtohen pallate dhe nuk pipëtin njeri. Këtu shoqërinë civile e vrau ky. Edhe kur thoshte ku e ka varrin t’i çoj një lule”, tha Lubonja.

Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...