U rrëmbyen dhe u dhunuan nga policët pa uniforma/ Deputetët e opozitës në krah të protestuesve në gjyq

Premte, 23 February 2024 12:41
Deputetët e Partisë Demokratike kanë shkuar të ndjekin nga afër seancën gjyqësore ndaj 4 protestuesve, të cilët janë arrestuar në mënyrë të paligjshme nga policia pas protestës së 20 shkurtit.
 

Opozita ka denoncuar punonjësit e policisë, të cilët pa uniformë policie dhe pa numër identifikimi kanë bërë rrëmbimin e protestuesve dhe dhunimin barbar të tyre në ambientet e komisariatit. 

 

Të arrestuar nga policia janë shtetasit Kindi Toli, Andrea Malia, Bledar Kola dhe Ismet Stefanis.

 
Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...