Balliu: Rama izoloi liderin e opozitës në shtëpi, por Sali Berisha nga shtëpia izoloi gjithë qeverinë

Premte, 23 February 2024 19:48

Koordinatori i Rajonit të Tiranës në PD, Klevis Balliu në një intervistë në 'Edicionin e Pasdites' në Syri Tv, deklaroi se ndërkohë që Rama tentoi të izolonte liderin e opozitës Sali Berisha në shtëpi, Berisha nga shtëpia izoloi gjithë qeverinë.

E gjithë tentativa për të izoluar liderin e opozitës ishte që të izolonte opozitarizmin, në fakt ata tentuan të izolonin Berishën në shtëpi, por ai nga shtëpia izoloi gjithë qeverinë, dhe ata u zhdukën. 

 

Sepse realiteti dhe e vërteta e nxjerr kokën në fund.

Sali Berisha ka fuqinë që ka, pavarësisht se ku është, është në zyrë në shtëpi, në zyrë në seli apo në një zyrë tjetër. 

Ai është lideri i opozitës dhe e vërteta është e vërteta nuk e zhbën dot, sado të nxjerrësh një Shqipëri tjetër në televizionet e Carlo Bolinos.

Nuk ka rëndësi ajo çfarë del atje, e vërteta është e vërteta dhe në shesh del gjithmonë e vërteta nuk del kurrë propaganda.

Dhe e vërteta është se këta kërkuan që të izolojnë Sali Berishën dhe në fakt Sali Berisha izoloi të gjithë këta me datën 20 shkurt.

I zhduki këta nga mediat, Edi Rama u largua, gjithë qeveria u largua, s'pikëtinte zëri, dhe më të drejtë shumë nga këta,mund të jenë habitur sepse janë ndikuar nga propaganda e qeverisë se “ këta nuk kanë njerëz’’, që “opozitën nuk e duan shqiptarët” që “shqiptarët duan Edi Ramën”, që ''shqiptarët duan Erion Veliajn''.

Por, për çfarë t’i duan këta ? Se i vjedhin përdit? Janë absurditete. Prandaj dikush mund të jetë habitur nga ajo pjesëmarrje, por unë personalisht nuk jam habitur.

Modifikuar më Premte, 23 February 2024 19:51
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...