‘Nacionalizmi me emigratët’/ Bushati: Ramës sot edhe ndërkombëtarët po i falin diçka që s’ja kanë falur Berishës

Hënë, 27 May 2024 22:46
 

I ftuar në Çim Peka Live në SYRI TV, analisti Andi Bushati, u ndal te takimet e kryeministrit Edi Rama me emigrantët në Athinë dhe Milano si dhe dozat e nacionalizmit që i përdori.

Sipas Bushatit, kur tentoi në doza shumë të vogla Sali Berisha të bënte një gjë të tillë, ato takimet albanofobie, e masakruan e masakruan për një fjalor shumë më të butë dhe me doza nacionaliste shumë më të buta se ky. 

‘Ramës sot edhe ndërkombëtarët po i falin diçka që s’ja kanë falur Berishës’, u shpreh Bushati.

Bushati: Streha e fundit e maskarenjve është nacionalizmi. Fjalori që ka përdorur në dy takime me emigrantët, duke që ka një përpjekje nacionaliste por i duhet njohur merita, sepse kur tentoi në doza shumë të vogla Sali Berisha të bënte një gjë të tillë, ato takimet albanofobie, e masakruan e masakruan për një fjalor shumë më të butë dhe me doza nacionaliste shumë më të buta se ky. Ramës sot edhe ndërkombëtarët po i falin diçka që s’ja kanë falur Berishës.

Të shkosh në Greqi të bësh atë që bëri Rama, ta kishte bërë kushdo tjetër, këtu u sulën të gjitha ambasadorët dhe diplomatët lakej i prenë gishtat e dorës Kreshnik Spahiut. E thirrën 7 herë në ambasadën amerikane stop nacionalizimit.

Po t’i hyjmë një analize të fjalorit të Ramës, me të gjithë ndezjen e instikteve është për ti thirrur një instikti që po u mbars shumë nuk dihet se ku të çon.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...